back to top
Ana SayfaRehberValorant FPS Arttırma Rehberi ve Oyun Ayarları

Valorant FPS Arttırma Rehberi ve Oyun Ayarları

Düşük FPS ve performans problemleriyle uğraşanlar için hazırlanan Valorant FPS arttırma rehberine hoş geldiniz. Bu rehber, Valorant fps arttırma ayarları, Valorant oyun ayarları ve Valorant performans ayarları gibi performans arttırmaya yönelik yöntemleri hakkında bilgiler içermektedir.

#️⃣ Valorant FPS Arttırma nedir?

Online bir oyun oynarken, daha iyi performans gösterebilmeniz için aldığınız FPS değeri oldukça önemlidir. Eğer düşük değerler ile oynuyorsanız, diğer oyunculara kıyasla kafadan 1-0 geride başlarsınız. Bir clutch kazanma veya hedeflerinizi vurmanız tamamen olmasada büyük oranda aldığınız FPS’nize bağlıdır.

Nasıl bir bilgisayar kullanırsanız kullanın; diğer oyunlarda olduğu gibi Valorant oyununda da daha iyi bir FPS elde etmenin yolları vardır. Valorant’ta daha yüksek veya iyileştirilmiş FPS için hem bilgisayarınızın hem de oyun ayarlarınızın tamamen optimize edilmesi gerekmektedir. Bu yüzden oyunu daha iyi oynayabilmek ve yeterli performans alabilmeniz için Valorant fps arttırma ayarlarını yapmanız sizin için faydalı olacaktır.

#️⃣ Valorant FPS Yükseltme Yöntemleri ve Oyun Ayarları

? Valorant İçi Ayarları

Her oyunda olduğu gibi FPS arttırmanın en iyi yolu oyun içi grafik ayarların kalitesini düşürmektir. Fakat iyi bir sisteminiz varsa bütün ayarları düşürmenize gerek yoktur. Grafik ayarlarınızı aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:

FPS Limiti – Kapalı veya sınırsız
Görüntü Modu – Tam Ekran
Materiyal Kalitesi – Düşük.
Doku Kalitesi – Düşük.
Ayrıntı Kalitesi – Düşük.
V-Sync – Kapalı.
Kenar Yumuşatma – Hiçbiri.
Eşyönsüz Filtreleme: X1
Gelişmiş Kaplama Görselleri – Kapalı.
Gölgelendirme – Kapalı.

[vc_message color=”info” css_animation=”none”]Eğer anlık FPS düşüşleri yaşıyorsanız, FPS’nizi 60’a sabitleyebilirsiniz. Oyun akıcılığı için yeterli olacaktır. Ancak yeterli bir sisteme sahipseniz ve drop sorununuz yoksa tavsiye edilmemektedir! FPS limiti olmadan oynayın.[/vc_message]

 
Valorant Fps Arttırma Yöntemleri ve Ayarlar
VALORANT Oyun Ayarları

? Valorant NVIDIA ekran kartı ayarları

Valorant NVIDIA Ayarları FPS Arttırma
Valorant NVIDIA Ayarları

Nvidia ayarlarını açarak üstteki görseldeki gibi “Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver” şıkkını işaretleyerek, Performans‘a çekebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki “3D Ayarlarının Yönetilmesi” kısmından ayarları da yapabilirsiniz:

Antistrofik Filtreleme – Kapalı
Kenar Yumuşatma – Kapalı
Yenileme Hızı – Uygulama kontrolünde.
Enerji Modu – Maksimum performansı tercih edin.
Düşük Gecikme Modu – Açık.
Çoklu Kare Örneklemeli – Kapalı.
Dikey Eşitleme – Kapalı.
Önceden Oluşturulmuş Çerçeveler – 1.

? Valorant Windows 10 Ayarları

Uyumluluk Ayarı:
Oyunun kurulu olduğu dizini açalım (C:\Program File\Riot Games\VALORANT \live\Shooter Game\Binaries\Win64) ve oyunun .exe dosyasına sağ tıklayıp Özellikler kısmını açalım. Açılan pencereden Uyumluluk sekmesi geçiş yaparak; Tam Ekran İyileştirmesini Devre Dışı Bırak seçeniğini seçiyor ve Tamam diyerek kapatıyoruz.
(Oyunu kurulu olduğu dosya genelde  içinde olur. Yinede bulamadıysanız masaüstündeki Valorant sekmesine sağ tıklayarak Dosya Konumunu Aç diyerek ulaşbilirsiniz.)

Valorant’a Öncelik Tanıma:
Valorant açık durumdayken Görev Yöneticisini açın ve Ayrtınlar sekmesinden Valorant’ı bularak sağ tıklayıp “Benzeşmeyi Ayarla” kısmın açalım. Buradan Tüm işlemcileri seçerek, Valorant’a daha yüksek öncelik tanıyın ve kapatın.

Odaklama Yardımı
Windows 10’a gelen bu yeni özellik ALT+TAB ile oyundayken masaüstüne dönmeyi hızlandırır. Fakat bu sizin performansınıza etki eder. Eğer sisteminiz orta ve üst segmentlere göre düşük kalıyorsa bu ayarı kapatmalısınız.
Başlat üzerinden Odaklanma yardımı yazarak bölüme ulaşabilirsiniz:
Valorant Windows10 Ayarlari Odaklanma

? Valorant için diğer ipuçları

  • PC kasanızı yeterli hava akışına sahip olmadığını kontrol etmeyi unutmayın
  • Sürücülerinizi güncel tutun
  • Windows 10 güncellemelerini yapmayı ihmal etmeyin
  • Valorant Vikipedi sayfası

2 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.