Yararlı Bilgiler
Trend

Valorant FPS Arttırma ve Oyun İçi Ayarları

Valorant FPS arttırma ve oyun içi ayarlarını uygulayarak daha stabil bir FPS alarak oyunu avantajlı hale getirebilirsiniz!

Abone ol 

Valorant FPS arttırma nasıl olur? Valoran oyun içi performans ayarları nelerdir? sorularına cevap arıyorsanız doğru adrestesiniz. Bu başlıkta size ince ayrıntılara kadar Valorant FPS arttırma yöntemlerini anlatmaya çalışacağız.

Online bir oyun oynarken, daha iyi performans gösterebilmeniz için aldığınız FPS değeri oldukça önemlidir. Eğer düşük değerler ile oynuyorsanız, diğer oyunculara kıyasla kafadan 1-0 geride başlarsınız. Bir clutch kazanma veya hedeflerinizi vurmanız tamamen olmasada büyük oranda aldığınız FPS’nize bağlıdır.

Nasıl bir bilgisayar kullanırsanız kullanın; diğer oyunlarda olduğu gibi Valorant oyununda da daha iyi bir FPS elde etmenin yolları vardır. Valorant’ta daha yüksek veya iyileştirilmiş FPS için hem bilgisayarınızın hem de oyun ayarlarınızın tamamen optimize edilmesi gerekmektedir.

Valorant Oyun İçi FPS Arttırma Ayarları

Her oyunda olduğu gibi FPS arttırmanın en iyi yolu oyun içi grafik ayarların kalitesini düşürmektir. Fakat iyi bir sisteminiz varsa bütün ayarları düşürmenize gerek yoktur. Grafik ayarlarınızı aşağıdaki gibi yapabilirsiniz:

FPS Limiti – Kapalı veya sınırsız
Görüntü Modu – Tam Ekran
Materiyal Kalitesi – Düşük.
Doku Kalitesi – Düşük.
Ayrıntı Kalitesi – Düşük.
V-Sync – Kapalı.
Kenar Yumuşatma – Hiçbiri.
Eşyönsüz Filtreleme: X1
Gelişmiş Kaplama Görselleri – Kapalı.
Gölgelendirme – Kapalı.

Eğer anlık FPS düşüşleri yaşıyorsanız, FPS’nizi 60’a sabitleyebilirsiniz. Oyun akıcılığı için yeterli olacaktır. Ancak yeterli bir sisteme sahipseniz ve drop sorununuz yoksa tavsiye etmiyoruz, FPS limiti olmadan oynayın.

Valorant Fps Arttırma Yöntemleri ve Ayarlar

Valorant NVIDIA ekran kartı ayarları

Valorant NVIDIA Ayarları FPS Arttırma

Nvidia ayarlarını açarak üstteki görseldeki gibi “Benim tercihlerimi kullan ve şunlara önem ver” şıkkını işaretleyerek, Performans‘a çekebilirsiniz. Dilerseniz aşağıdaki “3D Ayarlarının Yönetilmesi” kısmından ayarları da yapabilirsiniz:

Antistrofik Filtreleme – Kapalı
Kenar Yumuşatma – Kapalı
Yenileme Hızı – Uygulama kontrolünde.
Enerji Modu – Maksimum performansı tercih edin.
Düşük Gecikme Modu – Açık.
Çoklu Kare Örneklemeli – Kapalı.
Dikey Eşitleme – Kapalı.
Önceden Oluşturulmuş Çerçeveler – 1.

Valorant Windows 10 Ayarları

Uyumluluk Ayarı:
Oyunun kurulu olduğu dizini açalım (C:\Program File\Riot Games\VALORANT \live\Shooter Game\Binaries\Win64) ve oyunun .exe dosyasına sağ tıklayıp Özellikler kısmını açalım. Açılan pencereden Uyumluluk sekmesi geçiş yaparak; Tam Ekran İyileştirmesini Devre Dışı Bırak seçeniğini seçiyor ve Tamam diyerek kapatıyoruz.
(Oyunu kurulu olduğu dosya genelde  içinde olur. Yinede bulamadıysanız masaüstündeki Valorant sekmesine sağ tıklayarak Dosya Konumunu Aç diyerek ulaşbilirsiniz.)

Valorant’a Öncelik Tanıma:
Valorant açık durumdayken Görev Yöneticisini açın ve Ayrtınlar sekmesinden Valorant’ı bularak sağ tıklayıp “Benzeşmeyi Ayarla” kısmın açalım. Buradan Tüm işlemcileri seçerek, Valorant’a daha yüksek öncelik tanıyın ve kapatın.

Odaklama Yardımı
Windows 10’a gelen bu yeni özellik ALT+TAB ile oyundayken masaüstüne dönmeyi hızlandırır. Fakat bu sizin performansınıza etki eder. Eğer sisteminiz orta ve üst segmentlere göre düşük kalıyorsa bu ayarı kapatmalısınız.
Başlat üzerinden Odaklanma yardımı yazarak bölüme ulaşabilirsiniz:
Valorant Windows10 Ayarlari Odaklanma

İpuçları

  • PC kasanızı yeterli hava akışına sahip olmadığını kontrol etmeyi unutmayın
  • Sürücülerinizi güncel tutun
  • Windows 10 güncellemelerini yapmayı ihmal etmeyin
  • Valorant Vikipedi sayfası
Bildirim
Bildir
guest
2 Yorum
Yeni Yorumlar
Eski Yorumlar En Çok Beğeni Alanlar
Inline Feedbacks
View all comments
ali
ali
5 ay önce

144hz üstü monitor olmadan oyunu daha akıcı oynayamazsınız

monitor
monitor
Cevap verilen kişi:  ali
5 ay önce

144 hz monitor ne

Benzer Başlıklar

Başa dön tuşu