back to top
Ana SayfaOyun HaberlerieSpor HaberleriG2 Esports, NiKo ile anlaşmaya çok yakın

G2 Esports, NiKo ile anlaşmaya çok yakın

Berlin merkezli G2’a bir hareket ufukta belirirken Bosnalı oyuncunun, Cuma günü FaZe için son oyununu oynadığı dedikoduları dolaşıyor.

HLTV.org’un haberine göre, FaZe‘nin yıldızı Nikola “⁠NiKo⁠” Kovač‘ın G2‘ye transferini tamamlamak üzere. Her şey yakınlaşan bir anlaşmaya işaret ederken, Bosnalı’nın BLAST Premier Fall Serisinde yeni ekibinde yer alması giderek daha muhtemel görünüyor.

HLTV kaynaklarına göre, FaZe’in, 29 Ekim’de planlanan ilk maçıyla BLAST turnuvasında yarışacaklarından, gerektiğinde NiKo’nun yerini alacak potansiyel adayları aradığını söyledi.

HLTV.org ve 1pv.fr ilk olarak G2‘nin NiKo‘ya olan ilgisini 18 Eylül’de bildirdi. Anlaşmanın karmaşıklığı nedeniyle bir transferin tamamlanmasının birkaç hafta sürebileceği bildirildi – oyundaki en büyük transfer ücretlerinden birini içerecek – ve her iki takımın da önlerinde olduğu yoğun program.

NiKo, Mart 2017’de mousesports‘dan, FaZe‘e 500.000 $ karşılığında transfer olmuştu. FaZe çatısı altında birkaç uluslararası turnuva kazandı ancak en büyük orginazasyonlardan biri olan ELEAGUE Major Boston 2018 turnuvasında Cloud9‘a dramatik bir şekilde kaybederek, kariyerine major ünvanını ekleyememişti.

[irp posts=”432″ name=”G2 Esports, NiKo transferini doğruladı”]

Son iki yılda, Eylül 2019’da Marcelo “⁠coldzera high” David‘in takıma katılmasından sonra bile FaZe için kupa bulmak zor oldu. FaZe, bu yılki oyuncu molasının ardından zorlu bir form düşüklüğünden sonra, IEM New York‘ta hızlı bir yükseliş gösterse de, DreamHack Open Fall‘da düşerek Regional Major Ranking (RMR) turnuvasını dokuzuncu bitirdi.

G2 ayrıca oyuncu molasından döndüğünden beri form için mücadele etti. Fransız takım, son 20 maçın sadece yedisini kazanarak dünya sıralamasında beşinciden 11. sıraya geriledi. Astralis, FURIA ve MIBR ile birlikte BLAST Premier Fall Serisinin C Grubunda yer aldılar ve ilk maçları 2 Kasım’da Andrei “⁠arT⁠” Piovezan ile karşı karşıya geldi.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.