Oyun Dünyası

Cyberpunk 2077 çıkış tarihi yine ertelendi

Abone ol 

CD Projekt Red, Cyberpunk 2077’nin 10 Aralık’a kadar ertelendiğini duyurdu.

Stüdyo gecikmenin sebebini, oyunu aynı anda pek çok farklı platforma uyarlamanın zor olduğunu açıkladı. Adam Badowski ve Marcin Iwiński‘in yaptığı açıklama şu şekilde “Evden çalıştığımız bu dönemde, bizim için en büyük zorluk; oyunu mevcut nesil, yeni nesil ve PC’de aynı anda yayınlamak, bu da oyunun bütün sürümünü hazırlamamızı ve test etmemizi gerektiriyor (Xbox serisi X/One/S, Playstation serisi PS4/Pro/PS5, PC ve Stadia)

Cyberpunk 2077, ilk olarak çıkış tarihini Nisan ayı olarak duyurmuştu, ancak daha sonra 17 Eylül‘e, ardından da 19 Kasım‘a kadar ertelendi. Bu, oyunun bu yılki üçüncü gecikmesi.

Badowski, oyun ekibinin her hafta fazla mesai yapmasını gerektiren bu zorlu kararı Twitter’da doğru bulduğunu dile getirdi ve herkes için bu durumu telafi edileceğini belirtti. Ortak CEO Iwiński daha önce Kotaku‘ya yaptığı açıklamada stüdyonun oyunu bitirmek için acele etmeyeklerini söylemişti.

Bildirim
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Başlıklar

Başa dön tuşu

Reklamları Açar Mısınız?

Reklamların sizi rahatsız ettiğini biliyoruz. Fakat, siz ziyaretçilerimizin içeriklere daha hızlı ulaşabilmesi ve servislerin kesintisiz çalışabilmesi için gelire ihtiyaç duyuyoruz. Bu yüzden web sitemizde Google reklamları yayınlamaktayız. Reklamlar, siz ziyaretçilerimizi rahatsız etmeyecek şekilde yerleştirilmiş ve optimize edilmiştir. Rahatsız olduğunuz bir durum varsa lütfen bize bildirmekten çekinmeyiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz!