eSpor

FACEIT Nedir? Avantajları Neler? FACEIT Rehberi

Faceit nedir? CS:GO rekabetçi sisteminden ayıran özellikleri neler? Ücretli midir? Avantajı var mıdır? Sorularınızın cevapları bu başlıkta.

Faceit nedir?

FACEIT, profesyonel düzeyde eşleştirme deneyimi sağlayan en iyi oyun platformlarından biridir. CSGO başta olmak üzere Dota2 ve PUBG gibi bir çok espor oyununda rekabetçi  kullanılan Rekabetçi Moda oldukça benzer bir sisteme sahip. Oyuncuların tıpkı CSGO’daki gibi takımlı veya solo olarak eşleştirme sırasına girmeye izin verir. Faceit’in en büyük avantajları ise hilenin az olması ve 128 tickrate sunucularda maç oynama imkanı tanıması.

FACEIT Avantajları Neler

Faceit, birinci sınıf rekabetçi oyun deneyimi için en uygun şekilde ayarlanmış sunuculara sahip. Aynı zamanda bu sunucular, Major ve diğer profesyonel turnuvalarda da kullanılmaktadır. Profesyonel e-spor oyuncularının neredeyse çoğu burada gündelik oyunlarını oynar.

Sunucuların tickrate değeri 128 olduğundan, oyuncu ve sunucu arasındaki gecikme değerleri çok daha düşüktür. Bu da, vuruşlarınızın hızlı ve isabetli olmasını sağlar. Eğer, Faceit sunucularında oynamayı düşünüyorsanız en az 128 Hz monitör sahip olmanız ve FPS’nizin tickrate oranından daha yüksek olması gerekmektedir. Bu şekilde 128 tickrate’den tam şekilde yararlanmış olursunuz.

Genel Bakış:

  • 128 Tickrate sunucular,
  • Farklı bölgelerdeki sunucuları seçme imkanı (premium),
  • Özel anti-hile sistemi (Faceit Anti Cheat),
  • Az hile,
  • Amatör ve profesyonel lig / turnuvalara katılma

Faceit Ücretsiz Mi?

Faceit hem ücretsiz, hem ücretli olmak üzere iki adet üyelik sistemi vardır. Ücretsiz kullanımda farklı bölgelerdeki sunucuları seçemezsiniz ve liglere katılamazsınız. Ücretsiz solo girdiğinizde toksik oyuncu gelme olasılığı %99 olduğundan daha çok ücretli abonelik tercih edilmekte. Eğer sizin de takımınız yoksa, ücretli abonelik tercih etmeniz sizin için daha iyi olacaktır.

Faceit Ücretli Abonelik Seçenekleri / FACEIT Premium Abonelikleri

FACEIT platformunda iki adet ücretli abonelik vardır. Birisi supporter diğeri ise tam premium.

FACEIT Supporter: Sadece CSGO da geçerli olmak üzere; eşleştirmelerde lobi kaptanlığı, harita seçme önceliği, liglere katılabilme gibi yetkilere sahip olursunuz. Abonelik ücreti premium’a göre daha ucuzdur.

FACEIT Premium: Bütün oyunlarda geçerli olmak üzere; sunucu seçme, lobi kaptanlığı, harita seçme önceliği, liglere katılma, lig oluşturma, FACEIT görevlerine katılma ve görevleri yaparak Faceit puanlarıyla item/skin/bıçak ya da PC bileşenleri alma gibi bir çok önceliğe sahip olursunuz. Abonelik ücreti supporter’a göre daha pahalıdır.

Aboneliklerle ilgili daha fazla bilgi için FACEIT sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

FACEIT Seviye / Rank Sistemi

Faceit’te kullanılan seviye sisteminde kullanılan puanlara, ELO puanı denir. Her maç kazandığınızda +25 ELO puanı eklenir. Aynı şekilde, her maç kaybettiğinizde de -25 ELO puanı silinir.

Faceit platformunda maç atabilmeniz için CSGO oynama süreniz 24 saatten fazla olması gerekmektedir. Ayrıca Faceit seviyenizin belirlenmesi için 3 maç atmanız gerekir. 3 maçın tamamını kazandığınızda 150 ELO puanı gelir ve seviyeniz belirlenir. Kaybettiğinizde de bir o kadar gider.

FACEIT seviyesi 0-10 arasındadır. En son seviye “Faceit Level 10” ve bundan sonraki kazandığınız maçlarda seviye atlamazsınız. Fakat, yeteneğinizi daha profesyonel alanlarda göstermek istiyorum derseniz bir üst lig olan FPL-C için mücadele edebilirsiniz. Buradan da eğer birinci olduğunuz taktirde profesyonel oyuncuların olduğu lig olan FPL’e çıkabilirsiniz.

Faceit seviye puanları

FACEIT FPL Nedir?

FPL, Faceit Pro League kısaltmasıdır. FACEIT’in profesyoneller için oluşturduğu zorlu bir ligtir. Buraya yükselebilmeniz için öncelikle Faceit 10. seviye ve derece yapmanız gerekmekte. Sonrasında ise FPL’in bir alt ligi olan FPL-C ligine girip bir sezonda başarılar elde etmeli veya birinci bitirerek FPL biletini almaya hak kazanmalısınız.

Bildirim
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Başlıklar

Başa dön tuşu