FACEIT nedir?

Faceit nedir sorusu her CSGO oyuncusu tarafından aranan popüler sorulardan biri. Siz de Faceit ne işe yarar, Faceit nasıl kullanılır bilmiyorsanız ve öğrenmek istiyorsanız; CSGO Faceit Rehberi 2022 yazımız ile başlayabilirsiniz.

Faceit nedir

FACEIT, profesyonel düzeyde eşleştirme deneyimi sağlayan en iyi oyun platformlarından biridir. CSGO başta olmak üzere Dota2 ve PUBG gibi bir çok espor oyununda rekabetçi kullanılan Rekabetçi Mod’a oldukça benzer bir sisteme sahip. Oyuncuların tıpkı CSGO’daki gibi takımlı veya solo olarak eşleştirme sırasına girmeye izin verir. Faceit’in en büyük avantajı ise hilenin az olması ve 128 tickrate sunucularda maç oynama imkanı tanıması.

FACEIT Özelliği Nedir

Faceit özelliği nedir diye soracak olursanız, Faceit’in birinci sınıf rekabetçi oyun deneyimi için en uygun şekilde ayarlanmış sunuculara sahip. Aynı zamanda bu sunucular, major ve diğer profesyonel turnuvalarda da kullanılmaktadır. Profesyonel e-spor oyuncularının neredeyse çoğu burada gündelik oyunlarını oynar.

Ayrıca Bknz:  ESEA Nedir, ESEA Rehberi

Sunucular tickrate 128 olduğundan, oyuncu ve sunucu arasındaki gecikme değerleri çok daha düşüktür. Bu da, vuruşlarınızın hızlı ve isabetli olmasını sağlar. Eğer Faceit sunucularında oynamayı düşünüyorsanız en az 144 Hz monitör ve daha yüksek fps değerlerine sahip olmanız gerekiyor. Profesyonel olarak Faceit’te oynamayı düşünüyorsanız 240Hz monitörden aşağısı sizi kurtarmayacaktır.

Faceit Artıları

  • 128 Tickrate Sunucular
  • Farklı Lokasyondaki Sunucuları Seçme İmkanı (sadece premium)
  • Anti Hile Sistemi (Faceit Anti Cheat)
  • Az Hile Oranı
  • Amatör ve profesyonel lig / turnuvalara katılma

Faceit Ücretsiz Mi

FACEIT ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki adet üyelik sistemi ile hizmet vermekte. Ücretsiz üyeliği kullandığınızda farklı bölgelerdeki sunucuları seçemezsiniz. Etkinlik, hub ve liglere katılamazsınız. Ayrıca ücretsiz üyelikle solo olarak maça girdiğinizde, toksik oyuncu gelme olasılığı daha yüksek.

FACEIT Rank Sistemi

Faceit rank sistemi, CSGO rekabetçi sunucularından ayrı bir sistem olarak sunulur. Faceit sunucularında kullanılan rank sistemine, ELO puanı denir. Her maç kazandığınızda +25 ELO puanı eklenir. Aynı şekilde, her maç kaybettiğinizde de -25 ELO puanı silinir.

Faceit platformunda ilk maçınızı atabilmeniz için CSGO oynama süreniz 24 saatten fazla olması gerekmektedir. Ayrıca Faceit seviyenizin belirlenmesi için 3 maç atmanız gerekir. 3 maçın tamamını kazandığınızda 150 ELO puanı gelir ve seviyeniz belirlenir. Kaybettiğinizde de bir o kadar gider.

Ayrıca Bknz:  CS:GO Rütbeleri, CS:GO Rank Atlama ve Rank Sistemi

FACEIT rank 0-10 arasındadır. En son seviye “Faceit Level 10” ve bundan sonraki kazandığınız maçlarda seviye atlamazsınız. Fakat, yeteneğinizi daha profesyonel alanlarda göstermek istiyorum derseniz bir üst lig olan FPL-C için mücadele edebilirsiniz. Buradan da eğer birinci olduğunuz taktirde profesyonel oyuncuların olduğu lig olan FPL’e çıkabilirsiniz.

Faceit seviye puanları

FACEIT FPL Nedir?

FPL, Faceit Pro League kısaltmasıdır. FACEIT’in profesyoneller için oluşturduğu zorlu bir ligtir. Buraya yükselebilmeniz için öncelikle Faceit 10. seviye ve derece yapmanız gerekmekte. Sonrasında ise FPL’in bir alt ligi olan FPL-C ligine girip bir sezonda başarılar elde etmeli veya birinci bitirerek FPL biletini almaya hak kazanmalısınız.

Faceit Üyelikleri Neler?

FACEIT platformunda iki adet ücretli abonelik vardır. Birisi supporter diğeri ise tam premium.

FACEIT Supporter: Sadece CSGO da geçerli olmak üzere; eşleştirmelerde lobi kaptanlığı, harita seçme önceliği, liglere katılabilme gibi yetkilere sahip olursunuz. Abonelik ücreti premium’a göre daha ucuzdur.

FACEIT Premium: Bütün oyunlarda geçerli olmak üzere; sunucu seçme, lobi kaptanlığı, harita seçme önceliği, liglere katılma, lig oluşturma, FACEIT görevlerine katılma ve görevleri yaparak Faceit puanlarıyla item/skin/bıçak ya da PC bileşenleri alma gibi bir çok önceliğe sahip olursunuz. Abonelik ücreti supporter’a göre daha pahalıdır.

Aboneliklerle ilgili daha fazla bilgi için FACEIT sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Önceki İçerikAim Geliştirme Rehberi
Sonraki İçerikForza Horizon 4 Sistem Gereksinimleri
Bildirim
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Bütün yorumları gör