back to top
Ana SayfaRehberCall of Duty: Warzone Kaç GB? Oyun Özellikleri Neler?

Call of Duty: Warzone Kaç GB? Oyun Özellikleri Neler?

Call of Duty‘nin yeni ücretsiz battle royal oyunu olan Warzone‘ın sistem gereksinimleri açıklandı. Oyuncuların beğenisini toplayan oyununun Warzone kaç gb sorusuna cevap aranmaya başlandı. Yazının devamını okuyarak Call of Duty: Warzone Kaç GB yer kaplıyor ve oyunun diğer özelliklerini detaylı olarak bulabilirsiniz.

Call of Duty: Warzone Özellikleri

Call of Duty: Warzone, bir diğer seri olan Modern Warfare‘ın özelliklerini barındıran ve Activision tarafından ücretsiz sunulan battle royale oyunudur. Bildiğiniz üzere battle royale, tek başına hayatta kalma üzerine kurulu bir tür oyun modudur. Oynayanların kısıtlı ekipmanlarla başladığı oyunda, ölmeden sona kalarak birinci olmaya çalışır.

Call of Duty: Modern Warfare 2 Sistem Gereksinimleri

Warzone şuanda PC, PS4 ve Xbox One olmak üzere neredeyse oyun platformların hepsinde yayınlanmış durumda. Oyunu, PC için Battle.net üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Call of Duty Warzone
Call of Duty: Warzone

Call of Duty: Warzone Kaç GB Yer Kaplıyor

Yapımcı tarafından yayınlanan minimum sistem özelliklerine göre oyunu indirebilmeniz için en az 175 GB boş depolama alanına sahip olmanız gerekiyor.

Call of Duty: Warzone Genel Sistem Gereksinimleri

Minimum sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 7 64-Bit veya Windows 10 64-Bit
İşlemci: Intel Core i3 4340 veya AMD FX 6300
RAM: 8 GB
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB / GTX 1650 4 GB veya AMD Radeon HD 7950
Depolama: 175 GB

Önerilen sistem gereksinimleri

İşletim Sistemi: Windows 10 64 Bit
İşlemci: Intel Core i5 2500K veya AMD R5 1600X
RAM: 12 GB
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 970 4 GB / GTX 1660 6 GB veya AMD Radeon R9 390 / AMD RX 580
Depolama: 175 GB

Call of Duty Warzone Sistem Tavsiyesi

Warzone minimum ve önerilen sistem gereksinimlerine bakıldığında aslında bütçeyi çok zorlayan sistemlere ihtiyaç olmadığını görüyoruz. Bildiğimiz üzere çok oyunculu oyunlarda esas önemli olan nokta işlemcinin iyi olması gerektiğidir. Çünkü çevirim içi oynadığını bir oyunda sunucuda ne kadar oyuncu varsa hepsi işlemciye bindirilir.

Warzone İşlemci Tavsiyesi

İşlemci seçeneklerinizi Intel® Core™ i3 10100F veya AMD Ryzen™ 3 3100‘den yana kullanmanızı tavisye ediyorum. Her ikiside 4 çekirdek ve 8 iş parçacağına sahip orta / giriş segment harika işlemciler. Sadece bu oyun değil buna benzer bir çok güncel oyunu 60 FPS üzerinde rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Warzone Ekran Kartı Tavsiyesi

Minimum sistem gereksinimlerinde belirtilen, NVIDIA GeForce GTX 670 2 GB / GTX 1650 4 GB veya AMD Radeon HD 7950 ekran kartları gayet yeterli performans gösterecektir. Bütçenize göre uygun olan kartı kullanmanız yeterli.

Call of Duty Warzone Kaç GB RAM Gerekiyor

Minimum sistem gereksinimlerine göre Warzone için en az 8 GB RAM ve önerilen olarak 12 GB RAM’e ihtiyacınız var. Günümüzde 16 GB RAM’in hemen hemen standart konuma geldiğini varsayarsak 8 GB veya 12 GB RAM gayet uygun.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.