back to top
Ana SayfaOyun HaberleriThe Last of Us Part 2 Remastered PS5 Sürümü Duyuruldu

The Last of Us Part 2 Remastered PS5 Sürümü Duyuruldu

Naughty Dog, resmi olarak The Last of Us Part 2 Remastered PS5 sürümünü duyurdu. 2020 yılında PlayStation 4 için piyasaya sürülen oyununun, yakında yeniden piyasaya sürüleceğini bir duyuru fragmanıyla birlikte resmi web sitesinde yayınladı.

Geliştirilmiş Yeni Özellikler

The Last of Us Part 2 Remastered’ın en dikkat çekici özelliklerinden biri şüphesiz “No Return” adlı yeni roguelike modu oldu. Oyunculara karakter seçme ve ardından “rastgele karşılaşmalarda” hayatta kalmaya çalışma imkanı sunacak. Bu mod, gerçek haritaların rastgele olup olmadığını belirsiz kılarken, hayatta kalmak, karakter yeteneklerini geliştirmek, kozmetikleri kilitlemek ve küresel çapta günlük meydan okuma liderlik tablolarında rekabet etmek için meta ilerleme kazandıracak.

Remastered olarak çıkış yapacak olan The Last of Us Part 2, PlayStation 5’in gelişmiş özelliklerinden faydalanacak ve kullanıcılara 4KFidelity” modu veya 60 fps’de çalışan 1440p’den 4K’ya yükseltilmiş “Performans” modu gibi seçenekler sunacak. Seçilen mod ne olursa olsun, değişken yenileme hızı desteği, geliştirilmiş LoD ayarları, keskin dokular ve akıcı animasyon hızları gibi özelliklerle oyun genel olarak daha gelişmiş bir görünüme kavuşacak. DualSense kontrol cihazının adaptif tetikleme gibi özelliklerinden de faydalanılacak.

Speedrun Meydan Okuma Modu Geliyor

Geliştirilmiş özelliklerin yanı sıra, speedrun meydan okuma modu, geliştirilmiş fotoğraf çekme işlevi, çeşitli karakterler için bonus görünümler ve ses olanaklarını genişleten, genişletilmiş gitar çalma gibi küçük eklemeler içeren bir dizi özellik sunacak.

Ön Sipariş Tarihi ve Çıkış Detayları

Ön siparişler 5 Aralık’ta açılacak ve daha fazla içerik isteyenler için daha yüksek fiyatlı olan The Last of Us Part II Remastered W.L.F. Edition da sunulacak. Ayrıca, mevcut PS4 sahipleri Remastered’ın dijital sürümüne 10$ karşılığında geçiş yapabilecekler. Yeni remastered sürümün PS5’e özel olacağı tahmin ediliyor ve 19 Ocak 2024’te piyasaya sürülecek. Paylaşılan fragman ve mağaza listesinde PC portundan bahsedilmiyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.