rdr2-turkce-yama-2023

Dünyanın en iyi oyunlarından biri olan Red Dead Redemption II’yi daha anlaşılır bir şekilde oynayabilmeniz adına RDR 2 Türkçe yama nasıl yapılır ve kurulur anlatmaya çalışacağım. Beraberinde font (karakter) sorunu nasıl düzeltilir ve RDR 2 font fix aracı nasıl kullanılır hepsi detaylı olarak bu rehberde sizlerle. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan kuruluma geçelim.

RDR 2 Türkçe Yama Kurulumu

İlk önce aşağıda verdiğim linkten veya butondan RDR 2 Türkçe Yama dosyalarını indirin.

Üstteki buton çalışmazsa buradan direkt olarak indirme linkini açabilirsiniz.

Kurulumu yapmadan önce dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın. Sorumluluk size ait!

Yukardaki linkten dosyalarını indirdikten sonra winrar veya 7zip gibi sıkıştırma programları ile klasöre çıkarın. Klasöre çıkardığınızda aşağıdaki resimde olduğu gibi 12 adet farklı versiyonlarda olan Türkçe yama dosyalarını göreceksiniz.

RDR 2 Türkçe Yamalar 2023

Türkçe karakter sorunu olmayan ve düzenlenmiş yeni sürüm için RDR 2 Türkçe 2023 YENİ yamasını kullanın. Zaten burada onun kurulumunu yapacağız. Bu yamada Türkçe karakter sorunu olmadığı için font fix aracına ihtiyacınız yok.

En üstte gördüğünüz RDR 2 Türkçe 2023 YENİ yazan rar dosyasını klasöre ayıklayın. Klasör içinde bulunan v17 veya v14 sürümülerinden herhangi birini seçip içindeki dosyaları oyunun kurulu olduğu yere atın.

RDR 2 Türkçe Yama V17 2023RDR 2 Türkçe Yama V17 2023

RDR 2 Yerel Dosyaları Açma

RDR 2 Steam Yerel Dosyalarını Açma

Oyunun kurulu olduğu dizini bilmiyorsanız, Steam üzerinden oynuyorsanız Kütüphane > Red Dead Redemption 2‘yi sayfasına gelip çarka basın oradan “Yerel dosyalara göz at” seçeneğine tıklayın. Sizi oyunun kurulu olduğu yeri açacaktır. (Aşağıda bulunan resimdeki gibi)

Steam yerel dosyalar

RDR 2 Epic Games Yerel Dosyalar Açma

Eğer Epic Games üzerinden oynuyorsanız aynı işlemi orada da yapıyorsunuz. Epic Games’den Kütüphanenizi açın ve RDR 2’yi bulun. Oyunun adının olduğu yerde bulunan 3 noktaya basın ve Yönet diyin. Buradan da Yükleme yazan kısımda bulunan klasör ikonuna basın. (Aşağıdaki görselleri takip edin)


RDR 2 Türkçe Yama Soru – Cevap

RDR 2 Türkçe Font Fix Gerekli Mi?

Yukardaki 2023 yeni sürümü kuruyorsanız, hayır. Ama yeni sürümü kurmanıza rağmen oyunda Türkçe karakter sorunu devam ediyorsa, kurulum dosyalarını silin. Rardan çıkarmış olduğunuz Türkçe yama dosyalarını, tek tek içinde bulunan Türkçe font fix exe dosyası ile beraber çalıştırarak deneyin. Eğer hala düzelmiyorsa yorumlara yazın.

RDR 2 Türkçe Yama Yasak Mı?

Evet. Oyunu, Türkçe yama ile online (çevirimiçi) oynarsanız banlanırsınız. Sadece hikaye modunu oynayacaksınız herhangi bir ban söz konusu değildir. Bu yüzden Red Dead Online’a girdiğinizde yamaları kapatmanız veya silip öyle girmeniz gerekir.

RDR 2 Türkçe Yama Kimin?

Oyunun Türkçe yaması Anonymous Çeviri, Makine Çeviri ve zartzurt456 adlı kişi ve kişiler tarafından ücretli/ücretsiz olarak yapılmıştır.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin