back to top
Ana SayfaRehberRDR 2 Türkçe Yama İndir | TR Karakter Sorunsuz Kurulum

RDR 2 Türkçe Yama İndir | TR Karakter Sorunsuz Kurulum

RDR 2 Türkçe Yama ile dünyanın en iyi western-kovboy oyunu olan Red Dead Redemption II’yi Türkçe oynamak artık mümkün. Bu sayede oyun mekaniklerini daha kolay kavrayacak ve hikayeden kopmayacaksınız. Bu yama ile beraber Türkçe karakter sorunu olan arkadaşlar için font fix aracını da indirebilirsiniz.

RDR 2 Türkçe Yama Nedir?

Bağımsız geliştiriciler tarafından oluşturulan, resmi olmayan ve Türkçe dil desteği bulunmayan RDR2’yi Türkçe oynama imkanı sunan bir yamadır. İnternette çeşitli yamalar bulunuyor, ancak bazı yamalarda Türkçe karakter hatası gibi sorunlar meydana gelmektedir. Bu yeni yama ile oyunu font fix aracına ihtiyaç duymadan Türkçe olarak oynayabilirsiniz.

Aşağıdaki linkten, yama dosyasını indirdikten sonra Winrar veya 7zip gibi sıkıştırma programları ile klasöre çıkarın. Klasöre çıkardığınızda aşağıdaki resimde olduğu gibi Türkçe yama dosyalarını göreceksiniz.

RDR 2 Türkçe Yama V17

Yama dosyalarının bulunduğu klasörü açın ve klasör içinde bulunan yama dosyalarını seçip içindeki dosyaları oyunun kurulu olduğu yere atın.

RDR 2 Türkçe Yama V17 2023

YAMA KURULUMU

RDR 2 Türkçe Yama Steam Kurulumu

Oyunun kurulu olduğu dizini bilmiyorsanız, Steam üzerinden oynuyorsanız Kütüphane > Red Dead Redemption 2‘yi sayfasına gelip çarka basın oradan “Yerel dosyalara göz at” seçeneğine tıklayın. Sizi oyunun kurulu olduğu yeri açacaktır. (Aşağıda bulunan resimdeki gibi)

Steam yerel dosyalar

RDR 2 Türkçe Yama Epic Games Kurulumu

Eğer Epic Games üzerinden oynuyorsanız aynı işlemi orada da yapıyorsunuz. Epic Games’den Kütüphanenizi açın ve RDR 2’yi bulun. Oyunun adının olduğu yerde bulunan 3 noktaya basın ve Yönet diyin. Buradan da Yükleme yazan kısımda bulunan klasör ikonuna basın. (Aşağıdaki görselleri takip edin)

Kurulum Videosu

YouTube’dan kurulum videosunu izlemek için tıklayın


Yama Dosyalarını İndir

Aşağıdaki linklerden yama dosyalarını indirebilirsiniz. Link çalışmıyorsa lütfen yorumlardan yazın. Aşağıdaki Github linkinde isterseniz v17 sürüm olanını direkt indirip kurabilirsiniz. Dilerseniz de aşağıda bulunan diğer linklerden bütün yamalara indirebilirsiniz.

RDR2 v17 Türkçe Yama İndir (Github)


Diğer Tüm Yamalar (Dosya.tc)

Diğer Tüm Yamalar (Altneratif Link) (mediafire)


Soru – Cevap

RDR 2 Türkçe İçin Font Fix Gerekli Mi?

Yukardaki yeni sürümü kuruyorsanız, hayır. Ama yeni sürümü kurmanıza rağmen oyunda Türkçe karakter sorunu devam ediyorsa, kurulum dosyalarını silin. Rardan çıkarmış olduğunuz Türkçe yama dosyalarını, tek tek içinde bulunan Türkçe font fix exe dosyası ile beraber çalıştırarak deneyin. Eğer hala düzelmiyorsa yorumlara yazın.

RDR 2 Türkçe Yama Ban Sebebi Mi?

Evet. Oyunu Türkçe yama ile online (çevirimiçi) oynarsanız banlanırsınız. Sadece hikaye modunu oynayacaksınız herhangi bir ban söz konusu değil. Red Dead Online oynayacaksınız, yamaları silip öyle oynamanızı tavsiye ederim.

Türkçe Yamayı Kimler Oluşturdu?

Oyunun Türkçe yaması Anonymous Çeviri, Makine Çeviri ve zartzurt456 adlı kişi ve kişiler tarafından ücretli/ücretsiz olarak yapılmıştır. Oyunu Türkçe oynamamıza olanak sağlayan ve emek veren herkese teşekkür ederiz.

42 Yorum

  • Virustotal’deki MaxSecure hemen her yama veya mod için false-positive (yanlış-pozitif) uyarı veriyor. Diğer bir deyişle “yanlış pozitif”, veri değerlendirmesinde, bir test sonucunun belirli bir durumun (örneğin bir hastalığın) varlığını, gerçekte olmadığı hâlde yanlış olarak onaylaması (pozitif göstermesi) şeklinde ortaya çıkan hatadır. Dileyen yamayı Github’dan indirebilir.

 1. ya hocam yamayla alakası yok bılıyorum ama oyuna gıremıyorum err_gfx_ınıt hatasını alıyorum butun herseyı denedım belgelerımdekı dosyaları sılmeyı falan fılan herseyı oyuna gıremıyorum gırsem vulkan ayarını dx12 yapıcam ama onu yapamıyorum yardımcı olurmusun

 2. Oyunu ilk kurdum v17 yi attım herşey güzeldi. Sonra kapattım çıktım tekrar girdim. I harfinde kutucuk oldu sonra kafayı sıyırdım buraya geldim araştırdım yamayı kaldırdım direct x12 falan demişsin o işlemleri yaptım girdim oyuna yine kutucuk sorunu yok oynadım baya. Sonra kapattım tekrar açtım yine kutucuk sorunu oldu. Yani kutucuk sorunu düzelse bile girip çıkınca bozuluyor napcaz.

  • Muhtemelen bir önceki yamanın kalıntıları kaldı bu yüzden de uyuşmamış olabilir. Oyunu kaldırmadan, yama dosyalarını tek tek kontrol et ve kaldır. Yama dosyalarını kaldırdıktan sonra, Oyun dosyalarını doğrula ardından tekrar yamayı kur.

 3. Merhaba yama için teşekkürler v17 ve v14 farkı nedir ?
  Bazen diyalogların alt yazısı görünmüyor bu neden olur

  • V17 daha güncel bir sürüm, v14 ise eski bir sürüm. V17 sürüm genellikle oyunun çıkan en son sürümü ile uyumludur, sorun çıkarmaz. Ancak bazen V17 yerine V14 sürümü de çalışabiliyor. Oyun krsansa bug oluşuyor olabilir, net olarak söyleyebileceğim bir şey yok maalesef :/

 4. Merhaba 2023 yeni yamasının içerisinde bulunan 17v sürümünü yükledim yamada ı harflerini vs kare şeklinde gösteriyor bunu düzeltmenin bir yolu var mı acaba admin bey?

  • Atsız efendi, bu sorununun maalesef bir çözümü yok. RDR 2 Türkçe Yamadaki en problemli ve çözümü olmayan hataya denk gelmişsin, seni amansız bir mücadele bekliyor. Bu hatanın çözümünü ancak ve ancak ermiş kişiler veya şans eseri oyunu kurcalarken bulabilirsin. Bulduğunda da ermiş olursun. Bu mücadelenin sonunda bilgisayarını paramparça edip çöpe bile atman gerekebilir.. Şaka, şaka…

   V17’i kurduysan, önce yazı içerisinde veya yorumlarda da belirttiğim yönergeleri uyguladın mı? Yamayı kurmadan önce oyunun grafik ayarlarından, Grafik API eğer Vulkan’da çalışıyorsa, DirectX12’e alıp kaydet. Sonra yama dosyalarını oyunun kurulu olduğu dizine at. Eğer yama hali hazırda kurulu ise, yamaya ait dosyaları tek tek kaldır ve oyun dosyalarının doğrulamasını yap. Yama dosyalarını “Scripthook.dll” adındaki dosya hariç olarak at ve oyunu çalıştır. Eğer hala devam ediyorsa diğer yamaları kurarak deneyebilirsin. Oyun k0rsan değilse ilk anlattığım çözüm %100 işe yaramış olması gerekiyor. Hiçbir yamada düzelmiyorsa git bilgisayarı çöpe at Atsızım, çünkü ben daha fazla dayanamayıp öyle yapardım. Ya da acilinden koşa koşa İngilizce kursuna yazıl… Bol şans Atsızım.

 5. Hiç sorun değil. Yama sana ait olsun veya olmasın, ilgi ve alakanla bu yamaya güzel bir şekilde destek veriyorsun zaten. Bu bile teşekkürü hak ettiğini gösterir. Keşke tüm oyunlar Türkçe olsa fakat en büyük olay k*rsan. Umarım Baş Yapıt olan RDR 2 oyunundan herkes faydalanır. Gerçekten yama ile şu an oyun çok akıcı oldu. Tekrardan bu oyunda emeği geçenlere teşekkür ederim. Türkçe yaması olsun, destek verenler olsun hepsine gerçekten. Sen de kendine iyi bak! İlgi ve alakan için çok sağ ol…

 6. Merhaba, sorunum tamamen düzeldi ve gayet akıcı şekilde ilerliyor. Türkçe yamayı tamamen kaldırdım ve dosyaları doğruladım, sonrasında Türkçe yama yeni 2023 v17 doyasını “Scripthook.dll” dosyası hariç yükleme yaptım. Oyun ayarlarından da API “DirectX 12” olarak tekrar güncelledim ve çok sıkıcı olan oyun bir anda akıcı ve istediğim gibi sorun oldu. Teşekkür ederim ilgine. Yama için de elinize sağlık.

  • Sorunun düzelmesine çok sevindim. Oyunda olduğum için yeni gördüm cevabını. Oyun ve yama çok tuhaf tepkiler veriyor. Vulkan’da oynarken sapıtıyor bazen, en sorunsuz DX12’de çalışıyor. Keşke resmi olarak Türkçe destekli gelse oyunlar böyle uğraşmasak. Yama bana ait değil, sanırım bir önceki yamalar (Yapay zeka çeviri ve Anonymous’un el çevirileri) birleştirilmiş. RDR 2’de kullanılan fontun Türkçe karakter seti olmadığından, farklı bir font üzerinden gömülü olarak sunulmuş. Ağır RDR fanı olarak, yapanı ben de takdir ediyorum her oynadığımda 🙂

 7. Dönüş için teşekkür ederim. Aynen anlattığın şeyleri yaşıyorum maalesef. Oyun k*orsan değil. Önermiş olduğun öneriyi yapıp tekrardan dönüş sağlarım. Tekrar teşekkür ederim.

 8. merhaba, 2023 yamayı kurdum gayet güzel çalışıyor teşekkürler emeğinize sağlık. Fakat oyunda şöyle bi problem var, yamalık mı yoksa başka bir şey mi bilemedim. Oyun akışında hikaye görevlerini yaparken oyun algılamıyor, konuşmalar vb geç geliyor, menüye dönüyorum sonra tekrar açıyorum düzeliyor. görevleri yapabilmem için illa menüye girmem lazım, örneğin yerden bir şey almam gerekiyor veya atımdan ama algılamıyor öyle bakıyor ve bekliyor. Sorun nedir acaba? Teşekkürler.

  • Selam, yama haricinde bu tarz buglar bende de oluyor bazen. Mesela Valentine’da, Leviticus Cornwall’ın adamları ile çatıştığımız bir görevde Strauss yaralanır, sonra bunu atın üzerine yerleştirmemiz gerekir. Bu görevde ne yaparsam yapayım tepki vermiyordu atın yanında öylece duruyor sadece. Buna benzer başka çok kez bugla karşılaştım. Sendeki de oyun ile alakalı bir durum olabilir. Yama ile de alakalı olabilir. Şu an oyunu ben de Türkçe yama ile sıfırdan oynuyorum, hata, bug vs. var mı diye. Karşılaştığım bir hata olmadı ancak bazı arkadaşlar “Scripthook”un hatalara sebep verdiğini falan yazmışlar. Bu dosyayı kaldırarak dener misin? Bir de, oyun k*rsan mı?

 9. Yamayı anlattığınız şekilde yükledim ancak oyun açıldıktan ve ilk baştaki yükleme barı dolduktan sonra oyundan atıyor epicten indirmiştim problem nedir acaba

  • Attığın yama dosyalarını sil, oyun dosyalarını doğrula 2023 isimli klasörün içindeki v17 yamasının dosyalarını “Scripthook” hariç yine aynı şekilde oyunun klasörüne at. Bi de böyle dener misin. Oyun grafik ayarlarından grafik API’sini DirectX 12 olarak seç.

  • Yanlış bilgilendirme yapmayalım. Red Dead Online’da yama, mod, trainer hepsi yasak. Sadece farkedilene kadar oynarsınız, Rockstar farkettiği anda yasaklanırsınız.

  • Oyuna girdiğinde sağ alt köşede veya epicten oynuyorsan Yönet bölümüne geldiğinde sürümü yazıyor. Sen v17 kur en güncel olanı o

 10. kutucuk sorunu hala devam ediyorsa dx12 ye alın oyunu yeniden başlatın düzeliyor. vulkan da oynayınca kutucuk sorunu oluyor

  • Kurabilirsin ancak yamalar birbirleriyle uyumlu olmaz. Oyunu bozabilir bunun yerine eski yamaları temizle ve yeniden kur. Gerekirse oyun dosyalarını doğrula videoda anlattığım şekilde.

  • Merhaba, hangi dosya yok? RDR 2 Türkçe 2023 YENİ adında bir rar dosyası var onu klasöre çıkaracaksın. Antivirüs kullanıyorsan veya Windows defender varsa kapat yama dosyasını silebiliyor bazen.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.