Yararlı Bilgiler

GL HF Nedir? Ne Demek?

Abone ol 

Online oyunlarda en çok karşılaştığımız terimlerden biri olan GL HF nedir? GL HF nerede söylenir? GL veya HF Neden söylenir? Gelin hep beraber öğrenelim. 

GL HF nedir? GL HF ne demek?

GL ve HF, online oyunlarda sıklıkla kullanılan İngilizce kelimelerdir. Oyuncuların birbirlerine centilmence yaklaşması sonucu böyle bir kısaltma ortaya çıkmıştır. Özellikle Counter-Strike gibi FPS oyunlarında popüler olup hafızamıza yerleşmiştir. Birbirinden bağımsız olan bu kelimelerin İngilizce açılımı “good luck” ve “have fun” olmaktadır. Türkçe “iyi şanslar” ve “iyi eğlenceler” anlamına gelmektedir.

GL ve HF Ne zaman söylenir?

Genellikle oyun başında, oyuncuların birbirlerine centilmence yaklaşma amacıyla birbirlerine iyi şans dilerler. Chat kısmında “glglhfhfhf” şeklinde yazılarak iki tarafta birbirlerine iyi şans diler ve keyif almasını temenni eder.

Bildirim
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Başlıklar

Başa dön tuşu

Reklamları Açar Mısınız?

Reklamların sizi rahatsız ettiğini biliyoruz. Fakat, siz ziyaretçilerimizin içeriklere daha hızlı ulaşabilmesi ve servislerin kesintisiz çalışabilmesi için gelire ihtiyaç duyuyoruz. Bu yüzden web sitemizde Google reklamları yayınlamaktayız. Reklamlar, siz ziyaretçilerimizi rahatsız etmeyecek şekilde yerleştirilmiş ve optimize edilmiştir. Rahatsız olduğunuz bir durum varsa lütfen bize bildirmekten çekinmeyiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz!