back to top
Ana SayfaRehberGTA V Türkçe Yama | %100 Türkçe Hatasız | Kolay Kurulum

GTA V Türkçe Yama | %100 Türkçe Hatasız | Kolay Kurulum

GTA V Türkçe Yama ile uzun yıllardan beri hayatımızda olan efsanevi oyun GTA V’i Türkçe oynamak artık çok daha kolay. İlk çıkan yamaya göre daha kolay kurulum gerektiren bu yamayı kullanarak oyunu %100 Türkçe hale getirebilirsiniz. Birkaç DH forum üyelerinin geliştirdiği bu yama OpenIV gibi mod kurulum araçlarına gerek kalmadan oyunu Türkçe hale getirmenize olanak sağlıyor. Dilerseniz hemen kurulum aşamasına geçelim.

GTA V Türkçe Yama Nedir?

İlk önce GTA V Türkçe yama nedir kısaca bundan bahsedelim. GTA V Türkçe yaması ile birlikte oyunun menü, hikaye, NPC diyalogları gibi birçok içeriğini Türkçe yapmanıza olanak sağlayan bir moddur. İngilizceniz kötüyse, bu yama sayesinde oyunu anlayarak oynamak mümkün.

Türkçe Yama Kurulumu

GTA V Türkçe Yama Dosyaları

İndirdiğiniz dosyayı Winrar veya benzeri program ile masaüstüne ayıklayın. GTA V Türkçe Yama 2024 klasöründe bulunan aşağıdaki dosyaları oyunun kurulu olduğu yere atın.

dinput8.dll“, “GTAV-TR-CriminaL-Deftonesi.asi” ve “OpenIV.asi

GTA V Türkçe Font Kurulumu

Kolay Kurulum

GTA V 2024 Türkçe Font (Kolay Kurulum)” klasörün içinde bulunan “GTA V Turkce Font Kurucu.exe” adlı dosyayı oyunun kurulu olduğu yere atın ve programı çalıştırın. Ekrana mesaj gelene kadar bekleyin ve “Tamam”a tıklayın. İşlem bitince bu dosyayı silebilirsiniz.

Ekrana mesajın gelme süresi sisteminize göre değişiklik gösterebilir. Dosyayı çalıştırmadığınızdan şüpheleniyorsanız Görev Yöneticisi’nin Ayrıntılar bölümünde aynı dosya adında bir işlem olup olmadığına bakabilirsiniz. Gözüküyorsa bekleyin, gözükmüyorsa tekrar açın.

OpenIV ile Kurulum

  1. GTA V Türkçe Font (OpenIV İle Kurulum)” adlı zip dosyasını klasöre çıkartın. OpenIV programını açın ve “Grand Theft Auto V” seçeneği altındaki “Windows“u seçin.
  2. Yükleme ekranı bitince sağ üst taraftaki “Edit mode” seçeneğine tıklayın ve uyarıya “Evet” deyin. Üst taraftan “Tools > Package Installer” hedefine gidin ve “GTA V Türkçe Font (OpenIV İle Kurulum)” adlı klasördeki “GTA_TR_Font.oiv” adlı dosyaya çift tıklayın.
  3. Sağ taraftaki “Install” seçeneğine tıklayın ve çıkan ekranda “mods’ folder” seçeneğini seçin.
  4. Çıkan ekranda yüklenecek paketin, kurulum yerinin ve oyunun kurulu olduğu yerin detayları bulunur. “Install” seçeneğine tıklayarak yükleyin.

Türkçe Yama Dosyalarını İndir

Türkçe Yama Dosyalarını İndirmek İçin Tıklayın (Mediafire)

Soru – Cevap – Notlar

Yama yapımcısı/sahibi kimdir?

Yama dosyası, Donanımhaber üyesi CriminaL277_ tarafından oluşturulmuştur. Donanımhaber Forum’da bulunan konu linki için buraya tıklayın.

Türkçe Yama GTA Online’da Çalışır Mı?

Yama yapımcısına göre, GTA Online’da bulunan içeriklerin hiçbiri Türkçeye çevirilmedi. Çalışmamaktadır.

Güncelleme Sonrası Türkçe Font Dosyası Bozuldu, Ne Yapmalıyım?

Oyuna güncelleme yüklendiyse, Türkçe karakterlerde sorunlar meydana gelebilir. Oyunun kurulu olduğu yerdeki “mods” adlı klasörü silip Türkçe fontu yeniden yükleyince sorununuz çözülecektir.

Yama ile alakalı diğer notları, yama dosyalarının içindeki “Beni Oku” metin belgesinde bulabilirsiniz. İyi oyunlar.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.