back to top
Ana SayfaRehberFallout 4 Oyundan Atma Sorunu Nasıl Giderilir?

Fallout 4 Oyundan Atma Sorunu Nasıl Giderilir?

Fallout dizisi ile beraber tekrar küllerinden doğan Fallout 4, oyuncularla buluşmaya başladı. Yeni nesil güncellemesi ile de beraber yıllar sonra oyuna olan ilgi artıyor. Ancak yeni nesil güncellemesi almış olmasına rağmen Fallout 4 oyundan atma sorunu hala giderilmemiş. Gelin oyun zevkinizi bozan bu hatadan kurtulalım.

Fallout 4 Oyundan Atma Sorunu Nedir?

Yeni nesil GTX ve RTX ekran kartları, NVIDIA Flex kullandığı için ve mevcut oyunun kullandığı teknoloji eski olmasından dolayı ateş ederken çökme meydana gelir ve oyun sizi masaüstüne atar. Bu sorunu çözebilmeniz için birkaç farklı yöntem bulunmakta ve çok kolaydır.

Fallout 4 Oyundan Atma Hatası Çözüm Yöntemi

Fallout 4, yen nesil GTX ve RTX ekran kartı kullanan hemen herkesin başına gelmiştir. Oyunu daha önce oynayan gurmeler bu hataya aşinalar ancak yeni başlayan kişileri yorar ve oyundan soğutur. Bu hatadan kurtulabilmeniz için 2 farklı çözüm yöntemi bulunmakta. Dilerseniz hemen çözüm yöntemlerini gözden geçirelim.

  1. Grafik Ayarlarından Weapon Debrisi Kapatmak

Oyunu başlattığınızda karşınıza gelen menüden Options > Advanced kısmına gelerek Weapon Debris seçeneğini “off” konuma getirin. Bu sayede oyundan atma hatasından kurtulmuş olacaksınız fakat zaten yeterince eski grafiklere sahip olan bir oyunu kim düşük grafiklerde oynamak ister ki?

  1. Mod Yükleyerek Sorunu Çözmek

Weapon Debrisi kapatmak istemiyorum ama oyundan da atmasın diyorsanız mod kurarak bu sorundan kurtulabilirsiniz. Aşağıda verdiğim link üzerinden modu bilgisayarınıza indirin. Yine aynı linkte yer alan kurulum talimatına göre modu kurun. Bu mod sayesinde Weapon Debrisi kapatmak zorunda kalmayacaksınız.

Modu İndirmek İçin Buraya Tıklayın

Benzer Yazılar:

Fallout Oynama Sırası, Fallout Serisi Hangi Sırayla Oynanmalı?

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.