back to top
Ana SayfaRehberCS 2 Jump Throw Kodu Nasıl Eklenir, CS2 Jump Throw Kodu

CS 2 Jump Throw Kodu Nasıl Eklenir, CS2 Jump Throw Kodu

Oyunun güncellenmesi ve Source 2 oyun motoruna geçmesiyle beraber yeni bir dönem başladı. Peki, CSGO oyuncularının vazgeçemediği ve kullanışlı bir komut jump throw kodunu ekleyebiliyor muyuz? Sizlere CS 2 jump throw kodu nasıl eklenir ve çalıştırılır anlatmaya çalışacağım.

CS 2 (eski adıyla CSGO), kuşkusuz bir çok insanın hayatında yer edinmiş en köklü oyunlardan bir tanesi. Çevirim içi sıcak rekabet ortamı olması ve farklı modlar sayesinde oyunu daha kişisel hale getirmesi sebebiyle, insanları her zaman oynamaya teşvik etmiştir.

Jump Throw Kodu Nedir, Ne İşe Yarar?

CS 2 Jump throw kodu ekleme
CS 2 Jump throw

Jump Throw Kodu, herhangi bir tuşa atayabileceğiniz ufak bir özelliktir. Atadığınız tuş ile birlikte birden fazla eylemi gerçekleştirmenize izin verir. Örneğin, zıplayarak sis bombası atmanız gerekiyorsa fare ile zıplama (boşluk) tuşunu aynı zamanlamada basmanız gerekir. Ancak, Jump Throw sayesinde sol fare tuşuna basılı durumdayken atadığınız tuş ile bu işlemi basit bir şekilde gerçekleştirirsiniz.

CS 2 Jump Throw Bind Kodu

Jump throw kodlarını ekleyebilmek için konsol açmanız gerekir. “é” tuşuyla konsolu açın ve aşağıda verdiğim kodları kopyalayıp yapıştırın. “Bind ALT” yazan kısmına istediğiniz tuşu atayabilirsiniz. Örneğin “bind CTRL” gibi.
 
alias “+jumpaction” “+jump;”
alias “+throwaction” “-attack; -attack2”
alias “-jumpaction” “-jump”
bind ALT “+jumpaction;+throwaction;”
 
Üstteki kodu aynı zamanda config (cfg) olarak da ayarlayabilirsiniz. Masaüstünde yeni metin belgesi açın ve içine yukardaki kodları kopyalayın. Farklı kaydet diyerek istediğiniz ismi verdikten sonra dosyanın uzantısını .cfg olarak kaydedin ve oyunun kurulu olduğu klasöre atın. Oyuna girdiğinizde konsolu açarak “exec [dosyanın ismi].cfg” yazarak aktif edebilirsiniz.
 
Benzer İçerik: 

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.