back to top
Ana SayfaRehberCSGO Güven Faktörü Arttırma Rehberi

CSGO Güven Faktörü Arttırma Rehberi

CSGO Güven Faktörü ile ilgili bir çok yerde farklı şekillerde rehberler mevcut. Bende Güven Faktörünüzü etkileyebilecek potansiyel maddeleri ekledim. Ne kadar etkilidir bilinmez fakat yapmaktan zarar gelmez.

Steam Guardı Aktif Edin: Hesabınızın güvenliğine ekstra katkısı olan Guardı etkinleştirin. Oyunda doğrudan etkileyecektir.

Prime Hesap Olun: Eğer oyunu ücretsiz oynuyorsanız geçmiş olsun. Ne yazık ki Prime hesap olmadan hilelerden kurtulmanız mümkün değil. Prime hesap olmanız için artık oyunu satın almanız gerekmektedir. 21 level olduktan sonra eğer Steam Guard aktif ise (telefon numaranızı eklediyseniz) PRIME’a yükselirsiniz. Eşleşmeleriniz diğer PRIME hesaplarla olur. Hile olasılığını en aza düşürür.

Overwatch Yapın: OW yapabilmeniz için 150 rekabetçi maç kazanmalı, 21 level ve  Nova 1 olmanız gerekmektedir. OW nedir derseniz; belli bir rapor dan sonra oyuncu OW’a düşer. Oyuncuyu izleme fırsatı verir ve izlediğiniz oyuncuyu maçın sonunda hile olup olmadığına dair oy kullanırsınız. Aynı zamanda XP verir.

Rozet / Broşür Kazanın: (Buna hizmet madalyası da dahil) broşürler güven faktörünü oldukça iyi etkiler Topluluk Pazarında CS:GO kısmından Broşu yazarsanız bütün broşürleri bulabilirsiniz

Oyun içi Övgünüzü Yükseltin: Oyun içi veya oyun sonu birisiyle karşılıklı birbirinizi övün Övgüler de güven faktörünü etkiler. Övgü botları da mevcut olup cuzi bir ücret karşılığında övgü satın alabilirsiniz.

Oyunbozanlık Yapmayın: Güven faktörünü en çok düşüren faktör karşı takım veya kendi takımızdan birisinin sizi raporlamasıdır. Karşı takımın size hile diye raporlamasına karşı yapabileceğiniz herhangi bir şey yoktur ancak kendi takımınız sizi oyunbozanlıktan raporlaması da güven faktörünüzü düşürür bu yüzden oyunbozanlık yapmayın.

Oynama Süresinizi Yükseltin: Güven faktörünüzü arttırmaz ancak karşınızdaki rakibin hile olma olasılığı düşer.

Steam Topluluğunda güvenilir birisi olun: Tek CSGO da değil Steam Topluluğunda da güvenilir birisi olmanız sizi etkiler.

Doğru Raporlama Yapın: Önünüze gelen herkesi raporlamayın bu sizin güven faktörünüzü olumsuz etkiler (raporlayacaksanız doğru raporlayın)

Oyun Arkadaşınızın GÜVEN FAKTÖRÜ yüksek olmalı: Birlikte maç attığınız arkadaşların güven faktörünün yüksek olmasını sağlayın yoksa birisinin güven faktörünün düşük olması bile maçtaki hile / oyunbozan konusunda sıkıntı yaratabilir. Maça hile gelme olasılığı artar.

Herhangi bir oyunda hile yapmayın: Valve kendi duyurusuna göre Güven Faktörü sadece CSGO dan değil diğer oyunlarda da saygılı birisi olmanız ve yasal olarak oynayan yani hilesiz oynayan birisi olmanız güven faktörünüzü olumlu yönde etkiler

Toksik Olmayın: Küfürlü sohbet / iletişim raporu bile sizin güven faktörünüzü olumsuz etkileyeceği için kendi takımınızda saçma sapan mikrofon açıp karşı takıma ana avrat söymeyin. Toksiklik yapmayın düzgünce oynayın oyunu. Maçtan sık sık çıkmayın, takım arkadaşınıza ateş etmeyin, bunların sonucunda eğer süreli ban yerseniz buda sizin güven faktörünüzü olumsuz yönde etkileyecektir.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.