Yararlı Bilgiler

Steam Oyun İade Etme ve Para İadesi Alma

Herkese selam, Steam’da oyun iade etme ve paranızı geri iade alabilmeniz için detaylı bir rehber hazırlama gereği duydum. Steam oyun iade etme için ne gerekiyor ve para iadesi almak için nelere ihtiyacınız var, hangi kurallar geçerli hepsini aşağıya sıraladım. Çok basit bir işlem iade sürecini aşağıda maddeleri uygulayarak sizde aldığınız oyunu iade edebilirsiniz.

Hangi oyunları ve ne şartlarda oyun iadesi yapabilirim?

Steam’de satın aldığınız oyunlar için iade etme özelliği mevcut. Fakat bunun bazı kuralları var; öncelikle satın aldığınız oyunu 2 saatten (120 dk) fazla oynadıysanız aldığınız oyunu iade edemezsiniz ve satın alma işlemi üzerinden 2 hafta geçtiyse oyunu hiç oynamamış bile olsanız Steam kesinlikle oyun iadesi almamaktadır. Eğer gereken şartları sağlıyorsanız aşağıdaki adımları uygulayarak iade işlemi yapabilirsiniz.

Steam oyun iade etme ve Para iadesi alma işlemi nasıl olur?

Adım, adım görseller deki işlemleri uygulayarak devam edebilirsiniz: 1. Adım
Steam Oyun İade İşlemi

Adım 2

Adım 3

Adım 4

Eğer iade şartlarını karşılamıyorsanız bu sayfaya geldiğiniz de sizi uyaracaktır. Fakat benim iade ettiğim oyunda herhangi bir iade ihlali bulunmuyor. Son aşamada, eğer oyunu Steam cüzdanınız ile aldıysanız oyun ücretini Steam cüzdanınıza iade edecektir. Ben oyunu Steam cüzdanı ile aldığım için herhangi bir kredi kartına iade seçeneği görünmüyor. Kredi kartıyla alan arkadaşlarda burada farklı seçenekleri görülebilir. Oyun iadesi eğer Steam cüzdanına olacaksa 2-4 gün arasında gerçekleşir. Kart’a iadesi 2 haftaya bulabiliyor bazen. İşlemi tamamlamak için kısa bir not düşebilirsiniz fakat bu zorunlu değildir ardından Talep gönder butonuna basmanız yeterlidir.

Steam iade politikasına bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Bildirim
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Başlıklar

Başa dön tuşu