Steam Oyun İade Etme

Steam oyun iade etme seçeneği olduğunu biliyormuydunuz? Eğer bilmiyorsanız, dünyanın en büyük oyun platformunda oyun iadesi nasıl yapılır, Steam para iadesi nasıl alınır, kuralları nelerdir tek tek cevaplayalım. Bir kaç adımlık bu işlemi sizde kolayca yapabileceksiniz. Tek yapmanız gereken şartlara uyuyor olmanız, yazının devamını okuayarak başlayabilirsiniz!

Steam Oyun İade Etme Kuralları Nedir

Steam’da oyun iade edebilmeniz için aşağıdaki şartları yerine getirmeniz gerekir, aksi taktirde oyun iade edemezsiniz.

[tie_list type=”cons”]

  • Satın aldığınız oyunu 2 saatten fazla oynadıysanız (120dk),
  • Oyunu hiç oynamamış olsanız dahi 2 hafta geçtiyse,

[/tie_list]

Steam kesinlikle oyun iadesi almamaktadır. Eğer istenilen şartları yerine getiriyorsanız, aşağıdaki adımları uygulayarak iade işlemi yapabilirsiniz.

Steam Oyun İade Etme [year]

Aşağıdaki görselleri takip ederek Steam oyun iadesi yapabilirsiniz.

1. Adım
Steam Oyun İade Etme İşlemi

Adım 2

Adım 3
Steam Oyun İade Etme

Adım 4

Eğer iade şartlarını karşılamıyorsanız bu sayfaya geldiğinizde sizi uyaracaktır. Fakat benim iade ettiğim oyunda herhangi bir iade ihlali bulunmuyor. Son aşamada, eğer oyunu Steam cüzdanınız ile aldıysanız oyun ücretini Steam cüzdanınıza iade edecektir. Ben oyunu Steam cüzdanı ile aldığım için herhangi bir kredi kartına iade seçeneği görünmüyor. Kredi kartıyla alan arkadaşlarda burada farklı seçenekleri görülebilir.

Steam Para İade Süresi

Oyun iade ücreti eğer Steam cüzdanına olacaksa 2-4 gün arasında gerçekleşir. Kredi Kartı veya bank kartlarına iadesi 2 haftaya kadar uzadığınız söylemekte fayda var. İşlemi tamamlamak için kısa bir not düşebilirsiniz fakat bu zorunlu değildir ardından Talep gönder butonuna basmanız yeterlidir.

Steam iade politikasına bu bağlantıya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin