back to top
Ana SayfaRehberSteam Oyun Dosyaları Nerede, Oyunlar Nereye Yüklenir?

Steam Oyun Dosyaları Nerede, Oyunlar Nereye Yüklenir?

Zaman zaman indirdiğimiz oyunlara Türkçe yama kurmak isteyebiliyoruz ya da eğlence amaçlı ilginç modlar yüklemek istediğimizde oyunun kurulu olduğu klasöre erişmemiz gerekebiliyor. İşte bu noktada eğer Steam oyun dosyaları nerede tutulur ya da oyunlar nereye kurulur bilmiyorsanız eksik veya yanlış yükleme yapabilirsiniz. Bu yazıyı okuyarak bu soruların çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Steam Oyunları Nereye Yüklenir?

Steam oyun dosyaları ya da yüklediğiniz oyunun klasörüne ulaşmak sandığınız kadar zor değil. Steam’i yüklerken eğer yüklediğiniz diski değiştirmediyseniz varsayılan olarak “C:\Program Files (x86)\Steam” şeklinde kurulum yapar.

İndirdiğiniz oyunlar da, Steam’in kurulu olduğu klasörün içine yüklenir. Yani, Steam istemcisi C:\Program Files (x86)\Steam olarak kurulduysa oyunlar da buraya yüklenir.

Steam Oyun Dosyaları Nerede?

Peki bu Steam oyun dosyaları nerede diyorsanız varsayılan olarak C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common klasöründe olduğunu göreceksiniz. Bilgisayarınıza yüklü olan oyunun isminde klasör göreceksiniz tıpkı aşağıdaki resimde olduğu gibi.

Steam oyun dosyaları nerede tutulur?

Eğer yüklediğiniz oyunu burada göremiyorsanız, bunun içinde basit bir çözüm var. Steam’i açın ve Kütüphane’den Oyuna sağ tıklayın ve Yönet‘e gelin. Burada “Yerel Dosyalara Göz At” şeklinde bir seçenek çıkacaktır. Buna tıkladığınızda, size oyunun kurulu olduğu klasörü açacak.

Steam

Steam Oyun Dosyaları AçmaSteam yerel klasör

İşlemimiz bu kadar basit.


Steam Yükleme Klasörünü Değiştirme

Steam’da yüklediğiniz oyunların klasörünü değiştirmek veya D diskine yüklenmesini istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edin.

İlk önce Steam’i açın ve sol üst kısımda bulunan Steam yazan yere tıklayın. Buradan Ayarlar kısmını açın.

Ayarları açtıktan sonra sol menüde bulunan Depolama kısmına gelin. Burada sağ tarafta bulunan “+” (artı)’ya basın ve yüklenmesini istediğiniz yeri seçin. Steam oyun dosyaları konumu

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.