Yararlı Bilgiler

Good Game Ne demek? GG Nedir? Nerede Kullanılır?

Abone ol 

Oyunlarda sıkça karşılaştığımız terimlerden biri olan good game’in anlamına bakıyoruz. Good game ne anlama gelir? GG ne demek? diye içinizde sorular varsa hemen cevabını verelim.

Good game Ne Demek? GG nedir?

Online oyunlarda kullanılan bir İngilizce kelimedir. CS:GO başta olmak üzere gg (Türkçe “ci-ci” diye söylenir) kelimesi hemen her çevirimiçi oyunlarda kullanılır. Türkçe “iyi oyun” veya “iyi oyundu” anlamına gelir.

>> Benzer Yazı: Well Played Ne demek? Well Played, WP nedir?

GG Nerede Kullanılır?

CS:GO dan örnek verecek olursak, genellikle maç bittiğinde eğer iki taraf içinde güzel bir maç olduysa chat kısmından iki takım oyuncuları da “gg” yazarak oyunun güzel geçtiğini ifade eder.

Bildirim
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Benzer Başlıklar

Başa dön tuşu

Reklamları Açar Mısınız?

Reklamların sizi rahatsız ettiğini biliyoruz. Fakat, siz ziyaretçilerimizin içeriklere daha hızlı ulaşabilmesi ve servislerin kesintisiz çalışabilmesi için gelire ihtiyaç duyuyoruz. Bu yüzden web sitemizde Google reklamları yayınlamaktayız. Reklamlar, siz ziyaretçilerimizi rahatsız etmeyecek şekilde yerleştirilmiş ve optimize edilmiştir. Rahatsız olduğunuz bir durum varsa lütfen bize bildirmekten çekinmeyiniz. Anlayışınız için teşekkür ederiz!