back to top
Ana SayfaOyun HaberleriEpic Games Store, bu yılda ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek

Epic Games Store, bu yılda ücretsiz oyun dağıtmaya devam edecek

Ücretsiz oyun tutkunları için müjde: Epic Games Store, 2023 yılı boyunca da haftalık ücretsiz oyun programını sürdürecek!

Epic Games Store, ücretsiz oyunlarını vermeye devam edeceğini açıkladı. Şirket, Epic Games Store 2022 Yılı Değerlendirme blog yazısında yaptığı açıklamada, “Haftalık Ücretsiz Oyun Programımız 2023’te de devam edecek” ifadelerine yer verdi.

Geçtiğimiz aylarda da haftalık olarak ücretsiz oyunlar sunmaya devam eden Epic, bu yılın sonuna kadar bu geleneği sürdüreceğini doğruladı. Önceki yıllarda olduğu gibi, kullanıcılar bu kampanya sayesinde pek çok oyunu ücretsiz olarak edinebilecekler.

Epic, geçen yıl verdiği 99 oyunun toplam değerinin 2.240 dolar olduğunu belirtti. Ayrıca 2022 yılında yaklaşık, 700 milyon ücretsiz oyunun dağıtıldığını açıkladı.

Epic Games Store’un ücretsiz oyun kampanyası, 2019 yılında yeni kullanıcılar kazanmak için başlatılmıştı ve Fortnite gibi özel oyunların yanı sıra bu strateji de başarılı oldu. Epic, 2022 yılında günlük etkin kullanıcıların 34,3 milyona ve aylık aktif kullanıcıların 68 milyona ulaştığını açıkladı.

Ancak Steam, hala oldukça büyük bir farkla liderliğini koruyor: Epic Games Store’un 2022 yılında günlük 34,4 milyon aktif kullanıcıya ulaşmasına rağmen, Steam bazen anlık 30 milyondan fazla kullanıcıya sahip olabiliyor. SteamDB verilerine göre, anlık çevirimiçi kullanıcı rekoru 33.159.010.

Epic Games Store’un geliştirme önceliği bu yıl performansı artırmak üzerine olsa da, şirket aynı zamanda EA Play gibi abonelik hizmetlerine de destek verecek yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bununla birlikte, Epic’in bugünkü en büyük duyurusu ise herkesin 100 dolar ödeyerek kendi oyununu Epic Games Store’da yayınlama aracını tanıtması oldu.

Epic, kullanıcılarının artan ilgisine rağmen Steam gibi rakiplerine hala çok yaklaşabilmiş değil ancak mücadelesine devam ediyor. Epic Games Store’un gelecekteki geliştirmeleri, oyun dünyasındaki etkisini daha da artırabileceği konuşuluyor.

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz
Captcha verification failed!
ReCAPTCHA kullanıcı puanı başarısız oldu. Bizimle iletişime geçebilirsiniz.